سفارش تبلیغ
صبا ویژن
گناهى که تو را زشت نماید نزد خدا بهتر است از کار نیکى که پسندت آید . [نهج البلاغه]
بازدید امروز: ----7-----
بازدید دیروز: ----26-----
بهار 1387 - سیصد

 

به وبلاگ سیصد خوش آمدید؛آماده تبادل لینک و لوگو هستم!

 

 

 

 • درباره من
 • لوگوی وبلاگ
  بهار 1387 - سیصد

 • فهرست موضوعی یادداشت ها
 • مطالب بایگانی شده
 • لینک دوستان من
 • لوکوی دوستان من
 • اشتراک در وبلاگ
   
 • مهم ترین درس های کودکان
  نویسنده: نیما رهنما سه شنبه 87/2/10 ساعت 11:50 عصر

  کودکان در بازی هایشان از بزرگ ترها تقلید می کنند و ادای آنها را در می آورند. و از آنجا که کودکان از اطرافیان خود تقلید می کنند، رفتار پدر و مادر در یادگیری کودکان بسیار مهم است. کودک شما به محض تولد شروع به آموختن می کند، نه تنها از حرف هایتان بلکه از رفتارهایتان نکات بسیار زیادی یاد می گیرد. او نحوه رفتار والدین را با یکدیگر و با دیگر افراد خانواده و فامیل می بیند.
  درس هایی که او از رفتار و کردار شما می آموزد بسیار حیاتی تر از آموختن مهارت هایی مثل راه رفتن، حساب کردن و خواندن است. این نکات پایه اصلی شناخت و آگاهی او برای رسیدن به خوشبختی است. شما نمونه و سرمشق خوبی برای کودکتان هستید تا او بتواند در بزرگسالی به نحو شایسته رفتار کند.

  اگر شما آدمی هستید که عادت کرده اید با داد و فریاد منظورتان را برسانید و در محیط خانه شما دائم جر و بحث وجود دارد، این رفتارها در کودک تأثیر بسیار بدی خواهد گذاشت و او را شخصی عصبی و پرخاشگر بار می آورد. و اما اگر شما در زندگی رفتار خوبی با دیگران داشته باشید، کودک شما از رفتارتان تقلید خواهد کرد. بنابراین اگر می خواهید فرزندتان بهترین اخلاق و کردار را داشته باشد، در زندگی همانطور رفتار کنید.

  والدین نباید دو نوع اصول را دنبال کنند، اصولی که به کودکشان می آموزند و اصولی که خود به آن عمل می کنند. چطور می توانید به کودک بگویید که دروغ نگوید،  حال آنکه خودتان دائم دروغ می گویید؟ اگر پدر و مادر به یکدیگر احترام نگذارند،  چطور انتظار دارند که کودکانشان ادب و احترام را رعایت کنند؟ و یا وقتی که پدر یا مادر نسبت به فرزندانشان احساس تعهد و مسئولیت نمی کنند،  نباید از فرزند خود بخواهند که به قول و پیمان های خود عمل کند.
  وقتی پدر و مادر دائم تکرار می کنند که همیشه حق با آنهاست، کودکشان فکر می کنند که رفتار پدر و مادرش به بهترین نحو است و آنها اصلاً اشتباه نمی کنند.کودکان خیلی زود عشق و محبت دیگران را درک می کنند. و با دیدن کوچکترین نشانه ای از محبت از طرف دیگران خیلی راحت به این احساسات محبت آمیز پاسخ می گویند.
  والدین می توانند کودکشان را غرق در اسباب بازی بکنند، اما هیچ وقت نمی توانند عشق و محبت را با پول بخرند. عشق و محبت از دل بر می خیزد نه از کیف پول. کادو و هدیه به تنهایی نمی تواند جای عشق و محبت را بگیرد. پس به جای خریدن هدیه و اسباب بازی های رنگارنگ با کودکتان وقت بگذارید و با او بازی کنید.

  کودکان با دریافت محبت و توجه، عشق و محبت را به دیگران هدیه می دهند. آنها را تشویق کنید که به دیگران کمک کنند و شادی هایشان را با دیگران قسمت کنند. به آنها بیاموزید که والدین، دوستان و دیگران را در خوشبختی هایشان شریک کنند.

  ایران مانیا


      نظرات دیگران ( )

 • چگونگی پاسخ به سئوالات کودک
  نویسنده: نیما رهنما سه شنبه 87/2/10 ساعت 11:48 عصر

  شما به سئوالات کودکتان پاسخ می دهید و او را تشویق می کنید که با شما رابطه برقرار کند. اما روزی می رسد که کودکتان یکدفعه از شما درباره مسائل جنسی سئوالاتی می پرسد. آیا به او پاسخ های درست می دهید و یا به او دروغ می گویید، مثلاً به او می گویید برادر و خواهر کوچک ترش را از بیمارستان آورده اید؟ آیا به کودکتان در این باره اطلاعات درستی می دهید و یا می گذارید خود کودک اطلاعاتی از دوستان بزرگتر از خودش به دست آورد؟

  در واقع برخلاف آنچه که بیشتر والدین فکر می کنند، توضیح مسائل جنسی به کودک کار زیاد سختی نیست. یک کودک خیلی زود اعضای بدنش را می شناسد، مثلاً یاد می گیرد که این دست، پا،  شکم، بینی و ... است. وقتی که کودک درباره اعضای جنسی خود سئوالاتی می پرسد و یا به آنها اشاراتی می کند، نباید آنها را از این کار منع کنیم و با اخم موضوع صحبت را عوض کنیم. شاید والدین از این می ترسند که وقتی کودک شروع می کند درباره مسائل جنسی صحبت کردن، ناگزیر باشد که مسائل جنسی را کاملاً برای فرزندشان شرح دهند. اما در واقع کودک کم کم و در مراحل مختلف رشدش این سئوالات را می پرسد. کافی است که کلمات و عبارات ساده ای را انتخاب کنیم و پرسش او را به طور صحیح اما کوتاه و مختصر پاسخ دهیم.

  به عنوان مثال یک روز کودکتان از شما می پرسد: «بچه ها از کجا می آیند؟» شما می توانید به او بگویید: «آنها داخل شکم مامانشان رشد می کنند و بزرگ می شوند.» دیگر لازم نیست که چیزی به این توضیح اضافه کنید. و مدتی بعد ممکن است کودکتان از شما سئوال کند: «چطور یک بچه از شکم مامانش بیرون می آید؟» بهترین پاسخی که می توانید به او بدهید این است: «یک دریچه مخصوصی برای این کار وجود دارد.»

  کمی بعد کودک بدون شک سئوال دیگری را مطرح می کند: «بچه چطور بوجود می آید؟» و شما در جواب به او بگویید: «وقتی یک مامان و بابا بخواهند یک بچه داشته باشند، یک دانه بذر از پدر با یک تخم در شکم مادر یکی می شوند، و از این دانه بذر بچه بوجود می آید، درست مثل بذر یک گیاه و یا گلی که بر روی درخت رشد می کند و بزرگ می شود.» به این ترتیب در هر مرحله پاسخ مناسبی به کودک داده می شود و حس کنجکاوی او ارضا می شود.

  با بکارگیری این روش بدون آنکه به کودکتان دروغ گفته باشید، به کودکتان آموزش داده اید.بهتر است که کودکان از طریق پدر و مادرشان با مسائل جنسی آشنا شوند تا به صورت نادرستی اطلاعاتی از دوستان و یا تصاویر کتاب ها و یا دیدن فیلم ها کسب کند.

  منبع:ایران مانیا


      نظرات دیگران ( )

 • نام خلیج فارس در تفاسیر قرآنی
  نویسنده: نیما رهنما چهارشنبه 87/2/4 ساعت 12:52 صبح

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نام خلیج فارس در اسناد و تفاسیر قرآنی بزرگان قرون اول تا پنجم هجری قمری از اعراب و بویژه حوزه های علمیه کشورهای عربی خواست با نگاهی به این اسناد به ادعاها پایان دهند.

  به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه امروز تهران که با حضور پرشور نمازگزاران در دانشگاه تهران و خیابانهای اطراف برگزار شد با اشاره به تکرار ادعاها درباره جزایر ایرانی خلیج فارس از سوی اعراب منطقه به تحریک بیگانگان گفت : ما آمادگی خود برای مذاکره و استدلال در این باره را همواره مطرح کرده ایم اما فتنه انگیزیهای غرب برای ایجاد تفرقه همچنان ادامه دارد.

  وی با بیان اینکه دشمن از راههای مختلف برای شکستن وحدت اسلامی تلاش می کند گفت : نتیجه یکی از این راهها رفتاری است که کشورهای دوست و همسایه ما درباره نام خلیج فارس و جزایر ایرانی در پیش گرفته اند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : این یک اشتباه تاریخی است و از این راه چیزی جز تفرقه بدست نمی آید.

  وی با اشاره به دو راه اثبات بی اساس بودن این ادعاها از طریق "نقشه های موجود تاریخی" و "اسناد اسلامی و نظر علمای اسلام" گفت : به تازگی بنیاد ایرانشناسی کتاب ارزشمندی از خلیج فارس مشتمل بر 120 نقشه اروپایی و 40 نقشه از کشورهای اسلامی تهیه کرده که در همه آنها بر نام خلیج فارس تاکید شده است.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد : این نقشه ها نشان می دهد از 400 سال قبل از اسلام نام خلیج فارس در نقشه ها وارد شده است اما در اواخر دوران قاجار عثمانیها  این نام را زیر سئوال بردند و بعد از آن هم انگلیسیها درپی شکست خود در ملی شدن صنعت نفت غوغای رسانه ای خلیج عرب را به راه انداختند و مصریها به این موضوع دامن زدند.

  وی در تشریح اسناد اسلامی اثبات کننده حقوق ایران در خلیج فارس با بیان اینکه در قرآن 4 آیه در 4 سوره نام دو دریا مطرح می شود که با هم تلاقی دارند به سوره کهف و آیه مجمع البحرین اشاره کرد و گفت : در موضوع محل مجمع البحرین تا کنون  5 قول وجود دارد اما در تفاسیر 5 قرن اول اسلامی منظور از این دو دریا که با هم تلاقی می کنند دریای روم و دریای فارس نام برده شده است.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به وجود 72 تفسیر مبنی بر نام دریای فارس در تفسیر آیه مجمع البحرین در سوره کهف از جمله تفسیر معتبر ابن عباس گفت : مسلمانان منطقه می دانند دشمنان در پی تفرقه افکنی هستند و اسناد اسلامی را نیز در دست دارند با بررسی این اسناد به این ادعاها پایان دهند.

  وی به حوزه های علمیه این کشورها توصیه کرد بررسی این اسناد را آغاز کنند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به غربیها درباره موضوع هسته ای ایران گفت : از مسیر کنونی که آنها در حال ادامه آن در بحث هسته ای ایران هستند جز آلوده کردن فضای جهان هیچ توفیقی نخواهند یافت چون وقتی ایران آماده مذاکره است و در گذشته هم حسن نیت خود را با امضای پروتکل الحاقی اعلام کرده است، هنوز هم راه حلی بهتر از مذاکره برای دو طرف نمی توان یافت چرا که در غیر این صورت هر دو طرف ضرر خواهند کرد.

  وی با اشاره به قضایای اخیر عراق گفت : ایران در جنگ اخیر عراق کمکهای بسیاری کرد تا جنگ بین نیروهای عراقی فروکش کند که به حمدالله این امر اکنون حاصل شده است.

  خطیب جمعه تهران تاکید کرد : برای ایران هیچ چیز مهمتر از این نیست که مردم عراق با یکدیگر متحد شده و دست متجاوزان آمریکایی را از کشورشان کوتاه کنند.

  وی افزود:  مسئله عراق و اختلافات داخلی و نا امنیها نگرانیهایی را برای تامین امنیت در منطقه به وجود آورده بود لذا ایران هر قدر بتواند در این بین برای رفع اختلافات و تنش های داخلی به مردم عراق کمک خواهد کرد .

  رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت : ایران هیچ نفعی در این بین ندارد و تهمت هایی که علیه ایران می زنند هرگز درست نیست.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: ایران تنها به دنبال ایجاد عراقی آزاد و مستقل است و کمکهایی برای کمک به ساخت عتبات و به خصوص سامراء که مظلوم واقع شده اند، خواهد داشت و امیدواریم بر آن افزوده شود.

  وی با اشاره به ظلم هایی که از سوی رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم فلسطین می شود خاطر نشان کرد: ظلمی که اکنون به ملت مظلوم فلسطین می شود را در هیچ کجای دنیا نمی توان دید، مردم ایران نیز همچون همیشه با جنایت های رژیم صهیونیستی در عراق مخالفند و آن را محکوم می کنند.

  رئیس مجلس خبرگان در پایان تاکید کرد که موضع ایران در قبال مسئله عراق، خروج اشغالگران از این کشور و تامین حق مردم مظلوم عراق است.

  http://www.mehrnews.com

      نظرات دیگران ( )

 • خلیج فارس یا خلیج عربی
  نویسنده: نیما رهنما چهارشنبه 87/2/4 ساعت 12:50 صبح

  تاریخچه نام گذاری خلیج فارس

  نخستین بار یونانی‌ها بودند که این خلیج را «پرسیکوس سینوس» یا «سینوس پرسیکوس» که همان خلیج فارس است، نامیده‌اند. از آنجا که این نام برای نخستین بار در منابع درست و معتبر تاریخی که غیر ایرانیان نوشته‌اند آمده‌است، هیچ گونه شائبه نژادی در وضع آن وجود ندارد. چنان که یونانیان بودند که نخستین بار، سرزمین ایران را نیز «پارسه» و «پرسپولیس» یعنی شهر یا کشور پارسیان نامیدند. استرابن جغرافیدان سده? نخست میلادی نیز به کرات در کتاب خود از خلیج فارس نام برده‌است. وی محل سکونت اعراب را بین دریای سرخ و خلیج فارس عنوان می‌کند. همچنین «فلاریوس آریانوس» مورخ دیگر یونانی در کتاب تاریخ سفرهای جنگی اسکندر از این خلیج به نام «پرسیکون کیت» که چیزی جز خلیج فارس، نیست نام می‌برد. البته جست‌وجو در سفرنامه‌ها یا کتاب‌های تاریخی بر حجم سندهای خدشه ناپذیری که خلیج فارس را «خلیج فارس» گفته‌اند، می‌افزاید. این منطقه آبی همواره برای ایرانیان که صاحب حکومت مقتدر بوده‌اند و امپراتوری آن‌ها در سده‌های متوالی بسیار گسترده بود هم از نظر اقتصادی و هم از نظر نظامی اهمیت خارق العاده‌ای داشت. آن‌ها از این طریق می‌توانستند با کشتی‌های خود به دریای بزرگ دسترسی پیدا کنند و به هدف‌های اقتصادی و نظامی دست یابند.

  منبع : http://fa.wikipedia.org

  خلیج فارس نامی است به جای مانده از کهن‌ترین منابع، زیرا که از سده‌های پیش از میلاد سر بر آورده‌است، و با پارس و فارس _ نام سرزمین ملت ایران _ گره خورده‌است.

  نظر شما چیست ؟

  این هم چند تا نقشه قدیمی که خلیج فارس رو تایید می کنه .      نظرات دیگران ( )


 • لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 • دانلود قرآن(احمد سعود)سوره ناس
  دختر برای تو
  ارزش های و کودکان
  [عناوین آرشیوشده]